Zbiorówki na medal!

Nasze dziewczęta dzielnie walczyły w ostatni weekend – 29-30 października 2016 r. w Dziwnowie na Mistrzostwach Polski w Układach Zbiorowych. Reprezentacja UKS Błękitna składała się z czterech drużyn – jednej startującej z układem taneczno – akrobatycznym w kategorii młodziczek, jednej z maczugami startującej w kategorii juniorek młodszych, a także dwóch zbiorówek juniorskich startujących również w układach z maczugami.
 
Dziewczęta dawały z siebie wszystko. Walczyły o każdy element i punkt, jaki był do zdobycia. W efekcie zbiorówki młodziczek i juniorek wywiozły z Dziwnowa brązowe medale. Drużyna juniorek młodszych uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Warto dodać, że była to najmłodsza wiekowo zbiorówka w tej kategorii i jesteśmy pewni, że na kolejnych zawodach dziewczęta pokażą całej Polsce, że mają wielki talent i determinację sportową! Podobnie druga drużyna juniorska, która za swój występ zajęła ostatecznie piątą lokatę, starała się najlepiej jak mogła pokazać swoje umiejętności w układzie z maczugami. Dziewczęta mają na swoim koncie niejeden sukces za układy zbiorowe i z pewnością w kolejnych zmaganiach będą ponownie sięgać po gimnastyczne laury!
 
Wielkie podziękowania należą się kadrze trenerskiej wszystkich naszych drużyn – Pani Magdzie Kulbackiej, która prowadzi aż dwie drużyny: młodziczki i juniorki, Pani Agnieszce Górskiej – która prowadzi drugą drużynę juniorską, a także Pani Gabrieli Kaczmarek, która pracuje z juniorkami młodszymi. Wszystkie Panie Trenerki wkładają mnóstwo energii i zaangażowania, a także serca w pracę z dziewczętami i to dzięki nim możemy pochwalić się tak cudownymi gimnastyczkami.
 
Warto również wspomnieć, że przygotowania do zawodów poprzedziło zgrupowanie w Mrzeżynie, które mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu Urzędu Miasta Szczecina oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Takie przygotowanie jest nieocenioną pomocą w aktywizacji sportowej naszych podopiecznych. Tym bardziej cieszą tak dobre występy wszystkich naszych wspaniałych dziewcząt na Mistrzostwach Polski!