Zawodniczki UKS Błękitna na Mistrzostwach Europy!

Dwie nasze klubowe gimnastyczki – Małgorzata Romaniuk i Małgorzata Roszatycka uzyskały nominację do startu w niezwykle prestiżowych i najważniejszych europejskich zawodach – 33 Mistrzostwach Europy w Gimnastyce Artystycznej. Zawody odbędą się już w ten weekend, 19-20 maja w Budapeszcie.
 
W kategorii seniorek w startach indywidualnych tylko dwie zawodniczki będą reprezentować Polskę, z czego jedną z nich jest Małgorzata Romaniuk. Walczyć będzie w 4 układach: z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Z kolei Małgorzata Roszatycka, która powołana jest do Reprezentacji Polski w układach zbiorowych juniorek, wystartuje w układzie zbiorowym z maczugami.
 
Obie zawodniczki są podopiecznymi Pani Trener Agnieszki Górskiej. Małgorzata Roszatycka jest również uczennicą Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie. Warto podkreślić, że szkoła ta, która przygotowuje sportowców na światowym poziomie, od września uzyska status Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Start naszych zawodniczek na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie wsparła finansowo Gmina Miasto Szczecin w ramach Programu „Akademicki Szczecin”.
 
Zapraszamy do kibicowania naszym dziewczętom i całej Reprezentacji Polski!