Wspaniały Turniej Wiosny w Szczecinie

To był naprawdę magiczny weekend, obfitujący w wiele emocji i wrażeń gimnastycznych. W dniach 1-2 kwietnia byliśmy współorganizatorem 42 Międzynarodowego Turnieju Wiosny i 16 Memoriału Anny – Kłos Sulim. Ta szczególna impreza sportowa jak co roku przyciągnęła rzesze wspaniałych zawodniczek z Polski i zagranicy oraz duże grono fanów gimnastyki artystycznej.

 
Z naszego klubu startowało aż 16 zawodniczek. Wszystkie walczyły dzielnie i choć nie każdej udało się zdobyć miejsca w pierwszej „ósemce”, to należy docenić ich zaangażowanie i ogromny wysiłek, jaki włożyły w przygotowania do startów. Dla większości z nich był to pierwszy start w nowym sezonie i w ramach nowych przepisów gimnastycznych.
 
Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:
 
W kategorii seniorek po brąz sięgnęła Julia Kondzioła, a Julia Dzikowska ukończyła zawody z 13 lokatą.
 
W kategorii juniorek najwyżej notowana była Karolina Serafin, która zajęła fantastyczne 4 miejsce. Barbara Nowicka zajęła 13 miejsce, a Maja Walczakiewicz – 16.
 
W roczniku 2005 bezkonkurencyjna okazała się Hanna Majewska, która nie tylko zdobyła złoty medal, ale również tytuł najlepszej Szczecinianki Turnieju. W tej samej kategorii wiekowej Marika Błaszkiewicz zajęła 6 miejsce, a Wiktoria Wigórska – 11 miejsce.
 
W roczniku 2006 dzielnie walczyła Alicja Cichoń, która ostatecznie ulokowała się na 10 pozycji, a także Zofia Nikończuk, która zajęła 20 miejsce.
 
Nieco mniej szczęścia miały nasze młodsze reprezentantki z rocznika 2007 i 2008. W roczniku 2007 najwyżej notowana była Zuzanna Reginia – 14 miejsce, zaraz za nią uplasowały się Hana Inagaki – 15 miejsce – oraz Weronika Korczyńska – 17 miejsce.
 
W roczniku 2008 dzielnie zmagały się Nadia Adamowicz (11 miejsce), Iga Kuźmińska (12 miejsce) oraz Amelia Jatczak (13 miejsce).
 
Dla wszystkich zawodniczek był to niezwykle trudny i wymagający turniej. W Szczecinie pojawiły się naprawdę mocne zawodniczki z Polski i zagranicy. Poziom startowy był niezwykle wysoki, zaś konieczność startu według nowych przepisów FIG na pewno stanowił dodatkowe wyzwanie. My jesteśmy przekonani, że kolejne występy będą coraz lepsze, a nasze dziewczęta dalej będą się tak świetnie rozwijały!
 
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek oraz prowadzących je Pań Trenerek – Agnieszki Górskiej, Gabrieli Kaczmarek, Magdaleny Kulbackiej oraz Olgi Kawickaja –Góreckiej!
 
 
Z pewnością dodatkową atrakcją były pokazy przygotowane w czasie całego Turnieju, zarówno przez nasze najmłodsze zawodniczki rewelacyjnie przygotowane przez Panią Trener Aleksandrę Rawicką, jak i przez starsze i bardziej doświadczone Błękitne Gwiazdy. Wystąpiły one zarówno w pokazach indywidualnych, w zbiorówce oraz w układach przygotowanych wraz z koleżankami z MKS Kusy Szczecin, w którymi na co dzień wspólnie uczą się i trenują w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie. Śmiechu i zabawy było co niemiara, a kto nie mógł z nami być, zawsze może zajrzeć na nasz kanał na Youtube 😀 Serdecznie zapraszamy na kolejny Turniej Wiosny już za rok!