Wspaniałe starty na Mistrzostwach Europy

Zakończyły się 33 Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Artystycznej. W tym roku najlepsze zawodniczki z całej Europy rywalizowały w dniach 19-21 maja 2017 r. w Budapeszcie w kategorii seniorek w układach indywidualnych oraz w kategoriach juniorek – w układach zbiorowych. Jako Uczniowski Klub Sportowy Błękitna mieliśmy wielkie powody do radości i dumy, ponieważ aż dwie nasze zawodniczki wystartowały w tych niezwykle prestiżowych zawodach.
 
Małgorzata Roszatycka – nasza juniorka – otrzymała nominację do udziału w Mistrzostwach jako członkini Reprezentacji Polski w układach zbiorowych. Razem z zawodniczkami z całej Polski: Alicją Dobrołęcką (Legion Warszawa), Mileną Górską (PM Syrena Warszawa), Wiktorią Mielec (PTG Sokół Kraków), Kornelią Pacholec (SGA Gdynia) oraz Natalią Wiśniewską (UKS Jantar Gdynia) wykonały wspaniały układ z maczugami. Po dwóch wykonaniach cała zbiorówka finalnie zajęła 11 miejsce na 27 reprezentacji z całej Europy. To wspaniały wynik dla polskiej gimnastyki artystycznej! Bardzo się cieszymy, że nasza Błękitna reprezentantka przyczyniła się do jego osiągnięcia. Warto podkreślić, że Małgosia jest na co dzień wspaniałą uczennicą Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie, która od września będzie Szkołą Mistrzostwa Sportowego. W szkole tej uczy się wiele naszych zawodniczek i mamy nadzieję, że dzięki świetnej kadrze pedagogicznej i trenerskiej kolejne koleżanki Małgosi podążą śladami jej gimnastycznej kariery.
 
W kategorii seniorek jako jedna z dwóch Polek na Mistrzostwa nominację uzyskała druga nasza zawodniczka – seniorka Małgorzata Romaniuk. W Budapeszcie walczyła w 4 układach: z obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Ostatecznie sklasyfikowana została na wspaniałej 39 pozycji spośród wszystkich zawodniczek z całej Europy startujących na Mistrzostwach. Małgosia wspaniale się rozwija pod względem sportowym i jesteśmy ogromnie dumni zarówno z jej startów na ME, jak i całej jej sportowej postawy i zaangażowania w gimnastykę. Małgosia jest również bardzo wysoko ocenianą i godną naśladowania uczennicą. Od wielu lat godzi codzienne treningi z nauką w jednym z najlepszych liceów ogólnokształcących w Szczecinie, co jest również niezwykłym osiągnięciem dla tak młodej osoby.
 
Finalnie, cała Polska Reprezentacja zajęła 13 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek i kadry trenerskiej Reprezentacji, a z naszej strony szczególne gratulacje składamy Pani Trener Agnieszce Górskiej, która od lat i na co dzień trenuje z Małgosią Roszatycką i Małgosią Romaniuk. To właśnie wielka zasługa Pani Trener, że możemy szczycić się tak wspaniałymi gimnastyczkami. Jesteśmy pewni, że dostarczą nam one jeszcze wielu wrażeń i powodów do dumy, jak w ten weekend w Budapeszcie.
 
Starty naszych reprezentantek wsparła finansowo Gmina Miasto Szczecin. Jesteśmy przekonani, że nasze dziewczęta godnie zaprezentowały siebie oraz swoje Miasto na arenie międzynarodowej. Serdecznie dziękujemy włodarzom Miasta za pomoc i obiecujemy więcej fantastycznych wyników szczecińskich gimnastyczek na arenie krajowej i międzynarodowej!