Worek medali dla Błękitnej w Szwecji!

szwecja-1 Nasze dziewczęta wystartowały w sobotę 26 listopada 2016 r. na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Nevis Cup 2016 w Szwecji. Wszystkie spisały się fantastycznie, dzielnie prezentując swoje najlepsze układy!
 
Zbiorówka taneczno – akrobatyczna w składzie Weronika Korczyńska, Lena Tomikowska, Maja Orlewicz, Hana Inagaki, Zuzanna Reginia i Natasza Łuszczek zdobyły złoty medal za swój układ. Całkowicie zdeklasowały 4 inne zespoły ze Szwecji i Danii.
 
Nasze solistki również świetnie sobie poradziły. Zofia Pietrzak w roczniku 2005 – 2006 zajęła 2 miejsce, a Alicja Cichoń – 3 lokatę. Julia Zbierska w tej samej kategorii wiekowej uplasowała się tuż za podium, zajmując 4 miejsce. Do medalu zabrakło jej zaledwie 0,100 pkt. co pokazuje wysoki poziom jej startów!
 
W kategorii juniorek fantastycznie wystąpiła Gabriela Nowak, zajmując 6 miejsce. Taką samą lokatę zajęła Daria Dembicka, startując w grupie seniorek z dużo starszymi od siebie zawodniczkami. Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc tak wysoki poziom przygotowania Gabrysi i Darii!
 
Ogromne podziękowania należą się paniom trenerkom, prowadzącym nasze reprezentantki – Magdalenie Kulbackiej i Gabrieli Kaczmarek!
 
 
Warto dodać, że udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu ze środków FIO i Urzędu Miasta Szczecina. Nasze szczecińskie gimnastyczki z dumą reprezentowały za granicą Klub, Miasto Szczecin i Polskę. Dzięki takiej podróży miały okazję poznać kawałek Szwecji, przepłynąć Bałtyk na promie i spotkać się z gimnastyczkami z Niemiec, Szwecji i Danii. To dla nich z pewnością cenna lekcja i niezwykłe wydarzenie w gimnastycznym życiu! Tym milszy, że zakończony takimi wspaniałymi wynikami wszystkich dziewcząt.