Wieliczka Cup 2016 i znów sukcesy!

41Za nami pierwszy pracowity weekend wyjazdowy w nowym sezonie startowym. 6 reprezentantek Błękitnej wyjechało na Międzynarodowy Turniej Wieliczka Cup 2016. Lena Tomikowska i Weronika Korczyńska wystartowały w układach ze skakanką i obręczą, Hania Majewska pokazała układ z obręczą i wstążką, Wiktoria Wigórska konkurowała w układzie z piłką, a Julia Kondzioła i Małgosia Romaniuk wystartowały w układzie z maczugami i wstążką.
 
Dziewczęta pokazały swoje umiejętności, a konkurencja była bardzo silna. Ostatecznie miejsca, które zajęły nasze dziewczęta ukształtowały się następująco:
1. Julia Kondzioła – 1 miejsce
2. Małgorzata Romaniuk – 4 miejsce
3. Wiktoria Wigórska – 1 miejsce
4. Hania Majewska – 10 miejsce
5. Lena Tomikowska – 13 miejsce
6. Weronika Korczyńska – 16 miejsce
 
43Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantkom, a także ich trenerkom: Pani Magdalenie Kulbackiej, Pani Agnieszce Górskiej i Pani Gabrieli Kaczmarek.
 
Wyjazd na zawody w Wieliczce były również świetną okazją do zorganizowania dzieciom ciekawej wycieczki krajoznawczej po Krakowie. W oczekiwaniu na pociąg dziewczęta zwiedziły Rynek Główny i okolice, poznając najważniejsze dla Polski zabytki i miejsca pamięci. Same też spontanicznie wykonywały gimnastyczne akrobacje, wzbudzając zachwyt i uznanie turystów i mieszkańców Krakowa. Musiały radzić sobie również w międzynarodowym środowisku, bowiem zarówno w trakcie zawodów, jak i w samym Krakowie zetknęły się z osobami spoza Polski. Była to rewelacyjna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i nawiązywania kontaktów, a także przełamania barier. Wyjazd został zorganizowany z dofinansowaniem środków FIO w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu na Turniej w zakładce Galeria