Wakacyjny obóz za nami

Zakończył się już prawie dwutygodniowy obóz wakacyjny w Mrzeżynie, na którym odpoczywało i trenowało ponad 40 naszych podopiecznych. W trakcie obozu nasze dziewczęta trenowały i rozwijały swoje umiejętności gimnastyczne. Praca wykonana w czasie treningów z pewnością przyda się w nowym roku startowym, gdzie czeka nas wiele zawodów i turniejów.
 
W trakcie tegorocznego obozu dużo wagi przyłożyliśmy również do rozwoju społecznego dziewczynek. Zorganizowaliśmy dla nich kilka konkursów, m.in. dotyczący zdrowego odżywiania i aktywności sportowej. Dodatkowo, dziewczynki uczyły się dbania o higienę i były nagradzane np. za najlepsze sportowe uczesania czy najlepszy porządek w pokojach, w których mieszkały. Skorzystały również z takich rozrywek, jak przejazd lokalną ciuchcią, rejs statkiem po Bałtyku, udział w przedstawieniu teatru z Krakowa, wyjazd do Aquaparku w Kołobrzegu czy masaże wykonywane przez profesjonalnych fizjoterapeutów. Udział w tych rozrywkach mogliśmy dofinansować ze środków Funduszu Inicjatyw Społecznych w ramach realizowanego przez nas projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
 
Żeby nagrodzić zaangażowanie naszych zawodniczek w aktywność sportową i zachęcić ich do dalszego zaangażowania, ze środków projektu zakupiliśmy dzieciom również nowe, jednolite stroje treningowe. Dzięki nim dziewczęta wyróżniały się spośród wszystkich dzieci w Mrzeżynie. Same również przejawiały inicjatywę, organizując między innymi zumba party dla młodszych koleżanek, budując gimnastyczne rzeźby z piasku i ćwicząc na plaży, gdzie mogli obserwować ich mieszkańcy miasta oraz turyści z całej Polski, czy też uczestnicząc z otwartych pokazach na koniec obozu dla wielu zainteresowanych gimnastyką i sportem gości.
 
Chociaż pogoda nie rozpieszczała nas w tym roku, tegoroczny obóz z pewnością należy zaliczyć do udanych. Udało nam się połączyć zabawę z aktywnością fizyczną i dobrymi treningami. Dziewczęta wróciły z obozu naładowane dobrą energią, która z pewnością przyda im się w najbliższych miesiącach.