Udane zawody w Gdyni

Zawody w Gdyni, które odbyły się w dniach 18-19.03.2017 zakończone zostały przez nasz Klub z ogromnymi sukcesami. Nasze juniorki w Mistrzostwach Polski w Układach Zbiorowych wywalczyły drugie miejsce w układzie z maczugami. Zaprezentowały świetny układ na wysokim poziomie. W skład drużyny wchodzą: Barbara Nowicka, Karolina Serafin, Bianka Kondzioła, Hanna Mierzyńska, Maja Walczakiewicz.
 
Z kolei zawodniczki kl. III (juniorki młodsze) w Ogólnopolskich Zawodach w układach zbiorowych kl.II, III i młodzik zajęły 3 miejsce w układzie z obręczami. W skład drużyny wchodzą:L Nell Myśliwiec, Weronika Korczyńska, Natasza Łuszczek, Maja Orlewicz, Hana Inagaki, Anastazja Baranowska i Zuzanna Reginia. Warto dodać, że dla juniorek młodszych był to zupełnie nowy start i ogromne wyzwanie, bowiem jeszcze niedawno startowały w układzie tanecznym, a dzisiaj – z obręczami! Dla obu zbiorówek te zawody były okazją, żeby się sprawdzić w startach według nowych przepisów GA i dziewczęta z zapałem wykorzystały swoją szansę.
 
Mistrzostwa Polski w Gdyni to też nasz trzeci powód do dumy – w kategorii juniorek złoto zdobyła Reprezentacja Polski, w skład której wchodzi nasza zawodniczka Małgorzata Roszatycka. Dziewczęta prezentują naprawdę wysoki poziom i otrzymały w Gdyni nominację na Mistrzostwa Europy juniorek, które odbędą się już w maju w Budapeszcie.
 
Drugiego dnia zmagań, w I Turnieju o Puchar Dyrektora SMS Gdynia nasze reprezentantki również pokazały wysoki poziom. Hanna Majewska wywalczyła brązowy medal, a Marika Błaszkiewicz – wspaniałą 6 lokatę w wieloboju (za układy z maczugami i z piłką). Dziewczęta świetnie się spisały na planszy i dostarczyły nam nie lada emocji i wspaniałych wrażeń sportowych.
 
Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i Paniom Trenerkom – Agnieszce Górskiej, Magdalenie Kulbackiej oraz Gabrieli Kaczmarek!