Pracowity weekend i sukcesy!

24Weekend 5-6 listopada był niezwykle pracowity dla naszych dziewcząt i trenerek. Dwie grupy rozjechały się w różne strony świata, by wziąć udział w gimnastycznych zmaganiach. Najpierw na Maltę wyruszyły nasze starsze reprezentatnki: Julia Kondzioła, Małgorzata Romaniuk, Małgorzata Roszatycka, Bianka Kondzioła i Hanna Majewska. Tam wystartowały w Międzynarodowym Turnieju Gimnastycznym, gdzie rywalizowały z zawodniczkami z całej Europy.
 
W ślad za nimi, do Warszawy ruszyły nasze młodsze wychowanki, z rocznika 2006, 2007 i 2009 – Alicja Cichoń, Zofia Nikończuk, Nell Myśliwiec, Aleksandra Tulikowska, Amelia Cieślak i Aleksandra Pałubska. Dziewczynki również zmierzyły się z rówieśniczkami z Polski i Europy w Międzynarodowym Turnieju Championship Warsaw-Mokotów.
 
Z Malty reprezentacja Błękitnej wróciła z dwoma trofeami – Małgosia Roszatycka zdobyła złoto w roczniku 2003, a Małgosia Romaniuk brąz w kategorii seniorek! Pozostałe wyniki naszych dziewcząt poznamy w terminie późniejszym. Z kolei w Warszawie dziewczynki pokazały swoje najlepsze układy i zajęły następujące miejsca:
 

 • w roczniku 2009 Amelka Cieślak zajęła 5 miejsce, a Ola Pałubska – 9 lokatę. Dla obu zawodniczek był to pierwszy start na takim turnieju i obie poradziły sobie fantastycznie!
 •  

 • w roczniku 2007 – Nell Myśliwiec zajęła 11 lokatę, a Ola Tulikowska 12. Obie startowały w układzie tanecznym i ze skakanką.
 •  

 • w roczniku 2006 – w kategorii B Zosia Nikończuk za układy ze skakanką i z obręczą zajęła 8 miejsce, a Ala Cichoń w kategorii A – w układach z piłką i obręczą zajęła 12 miejsce
 •  
  6Wszystkie dziewczęta dały z siebie wszystko i jesteśmy z nich niezwykle dumni. Ich zaangażowanie na obu Turniejach było dowodem na to, że praca przygotowujących je Pań Trenerek: Agnieszki Górskiej, Magdaleny Kulbackiej i Gabrieli Kaczmarek nie idzie na marne. Gratulujemy zatem dziewczętom i Paniom Trenerkom!
   
  Udział w obu Turniejach współfinansowany został ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskiej i Gminy Miasto Szczecin w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Bardzo dziękujemy za to wsparcie, bez którego trudno byłoby nam umożliwić dziewczętom udział w zawodach.