Młodziczki wystartowały

W ubiegły weekend 1-2 października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, czyli dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych. Nasz Klub reprezentowało aż 9 zawodniczek, bowiem tyle dzieci w roczniku 2007 trenuje gimnastykę w UKS Błękitna. O jak najlepsze wyniki starały się: Lena Tomikowska, Maja Orlewicz, Hana Inagaki, Weronika Korczyńska, Anastazja Baranowska, Zuzanna Reginia, Natasza Łuszczek, Nell Myśliwiec i Aleksandra Tulikowska.
 

Dziewczęta wykonały układ taneczno – akrobatyczny, ze skakanką i z obręczą. Rywalizowały ze swoimi koleżankami ze Szczecina, Gryfina oraz z Gdyni. Nie udało się niestety zdobyć żadnej nominacji do Małej Olimpiady, ale 3 nasze zawodniczki dostały się do finałowych zmagań:

     

  1. Lena Tomikowska – zajęła 4 miejsce w układzie z obręczą
  2. Anastazja Baranowska – zajęła 5 miejsce w układzie taneczno – akrobatycznym
  3. Hana Inagaki – zajęła 8 miejsce w układzie taneczno – akrobatycznym

 
Dziewczęta bardzo się starały, a udział w zawodach był dla nich niezwykle ważny. Miejsca, które zajęły w klasyfikacji ogólnej (w wieloboju) pokazują, że mamy bardzo dobre zawodniczki w naszym klubie – a to wielka zasługa prowadzącej je Pani Trener Magdaleny Kulbackiej. Dlatego wszystkim – i naszym małym gimnastyczkom, i Pani Trener należą się wielkie gratulacje!
 
Koniecznie trzeba też odnotować fantastyczny fakt, iż na zawodach młodziczkom kibicowały nie tylko ich własne rodziny, ale także starsze i młodsze koleżanki, które z tej okazji specjalnie przyjechały do Gryfina. Miło widzieć taką wspólnotę klubową w akcji!
 
Starsze koleżanki ze zbiorówki juniorskiej pokazały drugiego dnia układ z maczugami w ramach pokazów dla licznie zgromadzonej publiczności. Już niedługo i one będą miały okazję wystartować ze swoim układem na Mistrzostwach Polski zbiorówek w Dziwnowie. I z pewnością wszyscy będziemy trzymać za nie mocno kciuki!