Klubowe Zawody UKS Błękitna za nami

Za nami sobotnie zmagania czterech roczników w Klubowych Zawodach UKS Błękitna 2016. Dziewczęta z rocznika 2009 wystartowały z układem tanecznym, z rocznika 2008 – w układzie ze skakanką, z rocznika 2007 – w układzie z obręczą, a z rocznika 2006 – w układzie z piłką. Dla większości z nich był to debiut startowy w danej kategorii – tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć i pokazać rodzicom, opiekunom i przybyłym sympatykom gimnastyki artystycznej tak piękne układy naszych dziewcząt.
 
Zawody zorganizowane dzięki współpracy wielu osób – nie tylko trenerek i władz klubu, ale również samych zawodniczek i rodziców. Tradycją naszego klubu jest wsparcie starszych, bardziej doświadczonych zawodniczek zapewniane tym najmłodszym koleżankom. Starsze dziewczęta poprowadziły rozgrzewkę i opiekowały się zawodniczkami z rocznika 2009 i 2008. Taka współpraca uczy nie tylko zasad fair play, ale także od lat buduje naszą klubową wspólnotę.
 
Na zawodach dopisała również publiczność, która nie tylko licznie przybyła oglądać klubowe zmagania, ale też głośno i dzielnie dopingowała każdą ze startujących zawodniczek. Wszyscy mieliśmy też okazję podziwiać starsze zawodniczki, które przygotowują się do udziału w zbliżającej się Olimpiadzie w Giżycku i które zaprezentowały swoje najlepsze układy. Do tego, tuż przy planszy, wyróżniały się same zawodniczki, które przygotowały kolorowe kartki – mini transparenty – wspierające ich koleżanki startujące w układach z obręczą i piłką. Miło było zobaczyć tak fantastyczną wspólnotę gimnastyczną.
 
Emocje na zawodach były ogromne, a dziewczęta świetnie zaprezentowały nabyte w tym roku umiejętności. Dziękujemy wszystkim za przybycie i kibicowanie, Paniom Trenerkom za świetne przygotowanie dziewcząt i sędziowanie, a samym zawodniczkom życzymy dalszego rozwoju umiejętności gimnastycznych. Widać wyraźnie, że jest przed nimi świetlana, sportowa przyszłość!