Ekscytujące zwycięstwa w Polsce i w Niemczech

Weekend 02-03.12.2017 obfitował w niezwykle ważne i intensywne starty gimnastyczne. Nasze reprezentantki wystartowały w dwóch miejscach: Bielsku – Białej na XX Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej i w niemieckim Leverkusen na 1. Winter Cup. W obu przypadkach gimnastyczki z UKS Błękitna poradziły sobie wyśmienicie!
 
W Leverkusen Marika Błaszkiewicz zdobyła złoto w kategorii juniorek młodszych, a Michalina Kwiatkowska zajęła 7 miejsce w kategorii młodziczek. Nasza juniorka Małgorzata Roszatycka również zajęła pierwsze miejsce, a Hanna Majewska w kategorii juniorek młodszych zdobyła srebro! Juniorka Barbara Nowicka zajęła wspaniałe 8 miejsce, a wśród seniorek Małgorzata Romaniuk wywalczyła świetne 5 miejsce! Wszystkim zawodniczkom medale wręczała medalistka olimpijska Margarita Mamun, co było ogromnym przeżyciem dla zawodniczek i ich bliskich.
 
 
Równolegle do zmagań w Niemczech kolejne nasze reprezentantki pokazywały swoje najlepsze układy w Bielsku – Białej.
 
W roczniku 2010/2011 startująca po raz pierwszy najmłodsza zawodniczka Turnieju Hania Wleklak zajęła 20 miejsce, a tuż za nią uplasowała się Julia Prado.
 
W roczniku 2008 Amelka Jatczak zajęła 12 miejsce w grupie A. Nina Kowalik w grupie B zajęła 7 miejsce.
 
W roczniku 2007 w grupie A Hana Inagaki zajęła 8 miejsce i zakwalifikowała się do finału, w którym również zdobyła 8 lokatę. Maja Orlewicz startująca w tej samej grupie zajęła 24 miejsce. Z kolei w grupie B wystartowała Nell Myśliwiec, która zajęła 4 miejsce.
 
W roczniku 2006 Alicja Cichoń zajęła 15 miejsce, a w roczniku 2005 Zosia Pietrzak zajęła 11 miejsce, zaś Kornelia Lewandowska – 12 miejsce.
 
Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodniczek i przygotowujących je Pań Trenerek – Agnieszki Górskiej, Magdaleny Kulbackiej, Olgi Kawickaja – Góreckiej i Gabrieli Kaczmarek! To było fantastyczne zakończenie wyjazdowego roku startowego!